Gala rozdania nagród z konkursu papieskiego.

Podczas gali upamiętniającej postać Świętego Jana Pawła II miało miejsce podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Jan Paweł II – Głosiciel Pokoju” pod honorowym patronatem Burmistrza Radzymina pana Krzysztofa Chacińskiego, księdza prałata Stanisława Popis – proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, księdza Krzysztofa Ziółkowskiego – proboszcza Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie,
Patronat medialny nad konkursem sprawowali : gazeta Kurier W
Rozdanie nagród poprzedził występ dzieci z gr ,, Misie” , po którym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków wszystkim uczestnikom.
Konkurs był adresowany do wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z Gminy Radzymin.
Naszym zamierzeniem było przybliżenie sylwetki jednego z największych w dziejach naszego narodu Polaka, uczenie pokojowego rozwiązywania konfliktów – wprowadzenie do edukacji mającej na celu propagowanie idei pokoju na świecie, czynienia dobra.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej Jana Pawła II.
W konkursie wzięło udział 83 dzieci z 11 przedszkoli z Gminy Radzymin.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasłużyli na wielkie uznanie i pochwałę.
Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe ufundowane przez:

• Burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego;
  • Księdza Prałata Stanisława Popisa Dziekana Dekanatu Radzymińskiego;
  • Księdza Krzysztofa Ziółkowskiego Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Jana Pawła II
  • Księdza Prałata dr. hab. Zdzisława Struzika Dyrektora Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz Panią Elżbietę Salwocką
  • Radę Rodziców Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie.