40 lat istnienia Przedszkola nr 2, na obecnym zdjęciu Panie Dyrektor przedszkola
od roku 1979 do dnia dzisiejszego.

od lewej:
mgr Hanna Karpińska, mgr Wiesława Niedziecka, mgr Barbara Niegowska, mgr Małgorzata Sieradzka, mgr Danuta Gmurczyk, mgr Magdalena Jarzębska- Kopka.

40 lat minęło- jubileusz powstania Przedszkola nr 2 w Radzyminie

Tak to się zaczęło … .

Na podstawie wywiadu z Panią Barbarą Niegowską – pierwszym dyrektorem przedszkola (1979-1987).

Początki istnienia naszego przedszkola to 1.09.1979 rok. Praca dydaktyczna rozpoczęła się

z chwilą wyposażenia placówki we wszystkie niezbędne rzeczy, a nie było to  łatwe w tamtych czasach, ponieważ zakup większości rzeczy był reglamentowany.  Udało się tego dokonać w trzy miesiące – przy dużym zaangażowaniu rodziców  przyszłych przedszkolaków oraz męża Pani Barbary Pana Leona Niegowskiego, którzy  spontanicznie włączyli się do pracy. Wykonali oni  niezbędne prace wykończeniowe w budynku :4 sale zajęć- dla 30 przedszkolaków w każdej- szatnie, kuchnia, gabinet lekarza oraz pielęgniarki, pokój dla logopedy, sekretariat, gabinet dyrektora.   Dzięki  ich pomocy został wykonany i wyposażony plac zabaw z podziałem na grupy wiekowe. Przedszkole przez cały czas było miejscem, gdzie kadra nauczycielska oraz przyszli nauczyciele szlifowali i zdobywali nowe kompetencje zawodowe.  W tej lokalizacji ( ul. Konstytucji 3 Maja) placówka funkcjonowała przez 37 lat- do 31.08.2016 roku – kiedy to  została przeniesiona do nowego obiektu na ul. W. Witosa 78. Pani Barbara ze wzruszeniem wspomina swoich pierwszych współpracowników – nauczycieli ( Panie: G.Mróz, K.Ziemichód, M. Getka, E.Majek, W.Wardzyńska- logopeda i wiele innych) oraz pracowników obsługi i administracji. Niektórzy z nich pracują w naszym przedszkolu do chwili obecnej. Z dużą sympatią opowiada o swoich wychowankach- absolwentach przedszkola oraz o wspaniałej współpracy z rodzicami, którzy zawsze służyli swoją nieocenioną pomocą. Takie były  początki naszej placówki.

„ 40 lat minęło jak jeden dzień”.

Relacja z otwarcia przedszkola

40-lecie Przedszkola nr 2 w Radzyminie

Wydanie Jubileuszowe 1979-2019
DWÓJKOWE PRZEDSZKOLE
Przedszkole z uśmiechem
Radzymin 2019 Wydanie 7
kliknij tutaj

Jubileusz 40 – lecia Przedszkola nr2 w Radzyminie

Listopad 2019 rok to dla naszej placówki szczególny czas. Odbyły się uroczyste obchody  40- lecia powstania naszego przedszkola. W asyście zaproszonych- znamienitych gości : przedstawiciele władz miasta, emerytowani nauczyciele i pracownicy, obecna kadra przedszkola reprezentanci Rady Rodziców, grupa najstarszych przedszkolaków;  uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w intencji całej społeczności w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Uroczystości jubileuszowe  połączono z nadaniem naszej placówce  imienia „ Czerwonego Kapturka”. Zwieńczeniem obchodów 40  -lecia naszej placówki były występy przedszkolaków oraz prezentacja multimedialna związana z historią, tradycjami oraz współczesnością naszego przedszkola. Tego dnia rozdane zostały również nagrody dla uczestników- cyklicznego- konkursu plastycznego  „ Święty Jan Paweł II – Honorowy Obywatel Radzymina”. Wszyscy uczestnicy uroczystości  mogli się zapoznać lub przypomnieć sobie wydarzenia i osoby, które miały wpływ na wcześniejszą oraz  obecną rzeczywistość placówki . Osoby , dzięki którym realizowała ona i realizuje swoją edukacyjną misję.

Najtrafniej wyrażają ją słowa Jana Pawła II „ Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta …”.

Dyrekcja oraz Pracownicy
Przedszkola nr 2 w Radzyminie