Ogłoszenie związane z powrotem do przedszkola

Szanowni Rodzice!

Przedszkole nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie zostało przygotowane do bezpiecznego powrotu Państwa dzieci od 01.09.2020 r.

W tym celu podjęto szereg działań:

1. Zostały opracowane procedury funkcjonowania przedszkola w czasie pandemii oraz wydane stosowne zarządzenia dyrektora zgodne z najnowszymi wytycznymi GIS i MEN i MZ, które będą obowiązywały od 01.09.2020r.
  2. Na bieżąco będzie prowadzony monitoring osób wchodzących do placówki z zachowaniem reżimu sanitarnego – wchodzenie w maseczkach, dezynfekcja rąk, utrzymanie dystansu społecznego.
  3. Na wejściu do przedszkola oraz na terenie przedszkola znajdują się dystrybutory z płynami do dezynfekcji rąk oraz stosowne instrukcje.
  4. Sale i wszystkie gabinety zostały przeorganizowane w taki sposób, aby wyposażenie i przedmioty w nich się znajdujące mogły być poddane dezynfekcji.
  5. Plac zabaw został podzielony na strefy,z których będą korzystały wyznaczone grupy w określonych godzinach. Plac zabaw będzie codziennie dezynfekowany.
  6. Wszystkie pomieszczenia przedszkola są gruntownie sprzątane i dezynfekowane – prowadzony jest monitoring tych prac.
  7. Zostały zakupione parownice, które będą wykorzystywane do dezynfekcji.
  8. Został zakupiony generator ozonu.
  9. Wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie wytycznych GIS.
  10. Nauczyciele grup przeprowadzą z dziećmi zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w okresie pandemii.
  11. Rodzice zostaną zapoznani z obowiązującymi procedurami i zobowiązani do ich stosowania.

Życzę wszystkim zdrowia, wytrwałości i mam nadzieję, że dzięki podjętym działaniom i obustronnej współpracy uda się zapewnić bezpieczeństwo naszym przedszkolakom.

Z wyrazami szacunku:

Dyrektor Przedszkola nr 2