Gminny Projekt Edukacyjny „Sensozmysły”

W ramach Gminnego Projektu Edukacyjnego „Sensozmysły” grupa Pszczółki wykonała instrumenty muzyczne. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się co to takiego recykling, a na podstawie zdobytej wiedzy bardzo kreatywnie opowiadały w jaki sposób można nadać drugie życie przyniesionym przez nich butelką po napojach. W efekcie naszych zajęć powstały kolorowe grzechotki, które już na stałe zagoszczą w naszym kąciku muzycznym.

Dzieci z grupy Sowy wykonały zadanie związane z wykonaniem ścieżki sensorycznej.
Ścieżka sensoryczna jest wspaniałą aktywnością ruchową.
Jej głównym zadaniem jest dostarczenie dziecku różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie właściwej reakcji na dotyk.
Przedszkolaki rozwijały swoje wrażenia dotykowe i stymulowały zmysły przechodząc boso po liściach, gałązkach, kasztanach, żołędziach oraz igiełkach z modrzewia.