Konkurs „Bezpieczny przedszkolak – na drodze”

Konkurs !!!
„Bezpieczny przedszkolak – na drodze”

K o n k u r s !!!
"Bezpieczny przedszkolak – na drodze"

Regulamin gminnego konkursu plastycznego pt. "Bezpieczny przedszkolak – na drodze"
Cel główny konkursu:

• upowszechnienie edukacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

Cele szczegółowe konkursu:

•  przybliżenie przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym;
  • utrwalenie numerów alarmowych;
  • utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości bezpiecznych zachowań podczas zabaw w przedszkolu oraz korzystając z ruchu drogowego;
  • przekazanie wiedzy na temat niebezpiecznych zagrożeń dla zdrowia i życia uczestnicząc w ruchu drogowym;
  • rozwijanie inwencji twórczej dzieci .

Czas trwania konkursu:
od 01.10.2024r. do 11.10.2024r.

Dnia 15.10.2024 r. Komisja rozstrzygnie konkurs i wyłoni jego laureatów. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się na prelekcji z Policjantem oraz zostaną one zamieszczone na stronie internetowej przedszkola i Facebooku.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Do konkursu, zgodnie z jego charakterem, mogą przystąpić wszystkie dzieci wraz z Rodzicami – będą oceniane tylko prace indywidualne – jedna praca wykonana przez rodzeństwo nie będzie brana pod uwagę.
  2. Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna.
  3. Prace powinny być wykonane na sztywnej kartce w formacie A3.
  4. Do konkursu zgłaszane są prace indywidualne dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
  5. Każda zgłoszona do konkursu praca plastyczna powinna zawierać podpisaną z tyłu pracy metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nazwę grupy.
  6. Wraz z pracą należy złożyć podpisaną klauzulę informacyjną dotyczącą ochrony danych osobowych będących integralną częścią formularza konkursowego Załącznik nr 1.
  7. Prace należy składać do organizatorów konkursu do 11.10.2024r. (sala nr 5 oraz nr 7)

Zasady oceny prac:

Komisja Konkursowa, oceniając prace dzieci, weźmie pod uwagę następujące kryteria:

1. zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu,
  2. oryginalność tematu i pomysłowość,
  3. estetykę wykonania pracy,
  4. różnorodność stosowanych technik plastycznych oraz stopień trudności wykonania.

Z przebiegu prac Komisji zostanie sporządzony protokół.

Zasady nagradzania:

• Spośród prac biorących udział w Konkursie i spełniających wymagane kryteria zawarte w regulaminie Komisja w drodze głosowania przyzna 3 miejsca i 2 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych 2,5 – 4 latki oraz 5-6 latki.
  • Pozostałe prace zostaną nagrodzone dyplomami.