Dofinansowanie

Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Przedszkole nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie otrzymało w 2021 roku dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w wysokości: dofinansowanie: 3000zł, całkowita wartość: 3750zł.

Konto naszej biblioteki zasiliły bardzo ciekawe pozycje książkowe. Wiele z nich znajduje się na „Złotej Liście” Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Na szczególną uwagę zasługują reprinty, które możecie Państwo zobaczyć w naszej gablocie przy wejściu i przypomnieć sobie dawne bajki i lektury. Książki wypożyczane będą przez nauczycieli i czytane dzieciom podczas: codziennych zajęć dydaktycznych, relaksu poobiedniego. Treści wykorzystamy do przygotowywania scenariuszy zajęć do przedstawień przedszkolnych. Specjaliści urozmaicą zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi.

Nasze przedszkole promuje czytelnictwo poprzez:

1. Udział w akcji „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.
  2. Lekcje biblioteczne w przedszkolnej bibliotece w zależności od potrzeb grup.
  3. „Cała Polska czyta dzieciom” – akcja z rodzicami, rodzice czytają dzieciom bajki w sali.
  4. Konkursy związane z imieniem przedszkola zachęcające do przeczytania różnych przekładów „Czerwonego Kapturka”.
  5. Projekt czytelniczy – „Idź ty lepiej koziołeczku szukać swego Pacanowa”.
  6. Projekt czytelniczy – „Oto Hałabała zna go Polska cała”.