Wycieczka do drukarni.

28 września 2023
Wycieczka do drukarni

28 września dzieci z grupy „Kotki” i „Sówki” odwiedziły drukarnię ArtDruk, która mieści się w Kobyłce. W drukarni przywitali nas Panowie, którzy pełnili rolę przewodników i oprowadzali dzieci po różnych halach drukarni. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się z etapami powstawania książki. Dzieci mogły zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne a także pracę na hali produkcyjnej. Przedszkolaki obserwowały proces drukowania tekstu, rozcinania papieru oraz składania i sortowania. Widziały jak zszywane są książki i jak przygotowuje się do nich twardą oprawę. Każdy uczestnik wycieczki, na pamiątkę wizyty w drukarni otrzymał prezent w postaci książek. Wszyscy wrócili zadowoleni z bagażem nowej wiedzy i doświadczeń.