Warsztaty ze zwierzętami.

Warsztaty ze zwierzętami

W murach naszego przedszkola znowu pojawiły się prawdziwe zwierzęta. W dodatku takie, które mogą występować w wiejskiej zagrodzie. Spotkanie z kurą, kurczaczkami, kaczkami, królikami, kozą, papugami oraz malutkimi robakami było okazją do pozytywnego kontaktu między dzieckiem, a zwierzęciem w trakcie głaskania czy spontanicznej, spokojnej zabawy, ale także przekazanie wiedzy na ich temat. Mogliśmy obejrzeć zwierzęta z bliska, zobaczyć jak się poruszają i zachowują. Spotkanie połączone było z lekcją teoretyczną, na której dowiedzieliśmy się, jakie są codzienne potrzeby obecnych w przedszkolu zwierząt, co najbardziej lubią jeść, jak należy się do nich odnosić, jak się nimi zajmować. Przedszkolaki poznały również jakie rośliny zaczynają kwitnąć wiosną a co za tym idzie utrwaliły wiadomości na temat nazewnictwa i budowy wybranych gatunków kwiatów. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie, zwłaszcza chwila kiedy mogły dotknąć puchatych gości.