Tradycyjny sad

Tradycyjny sad

TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Bierze w nim udział nasze Przedszkole wraz z uczniami klasy drugiej z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie. Działania wspierają również nauczyciele praktycznej nauki zawodu.
Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian czereśni w formie mini sadu. Sad powinien być prowadzony w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz z zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.

W kwietniu na terenie przedszkola uczniowie wraz z nauczycielem założą czereśniowy mini sad. Planujemy też edukacyjną lekcję dla naszej grupy Starszaków, którzy będą obserwować pracę swoich starszych kolegów. Ze znakomitych owoców będą mogły korzystać kolejne roczniki przedszkolaków. A może i Państwa zachęcimy do założenia w swoim ogrodzie sadu ze starymi, tradycyjnymi drzewkami owocowymi?

Cenne informacje o sadownictwie tradycyjnym można znaleźć w dołączonej prezentacji, przygotowanej przez Zespół „Wisienki na torcie” z kl. 2t5 ZSTZ w Radzyminie.

Iwona Matusiewicz – nauczycielka biologii i opiekunka Zespołu

Tradycyjny sad prezentacja

– dokument do pobrania

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content