Pierwszy dzień wiosny 2023.

Pierwszy dzień wiosny 2023

Marzanno, Marzanno, odejdź już prosimy, nie chcemy już więcej żadnych śladów Zimy (…)

Dzieci z naszego przedszkola, oraz nasi goście uczniowie ze Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Konopnickiej wraz ze swoimi opiekunami świętowały razem Pierwszy Dzień Wiosny.

Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od występu dzieci z najmłodszych grup- Zajączki oraz Kotki.

Po występie artystycznym, w wiosennym korowodzie wszyscy udali się do ogrodu przedszkolnego, aby w tradycyjny sposób pożegnać Zimę.

Kukły symbolizujące odchodzącą Zimę zostały spalone, a „Wiosenki” ozdobiły przedszkolny hol. Obrzędowi spalenia „Marzanny” asystowali strażacy, którzy pilnowali bezpieczeństwa dzieci i całego terenu. Po zakończeniu ognisko zostało ugaszone, a dzieci mogły obejrzeć z bliska samochód strażacki oraz jego wyposażenie. Bardzo dziękujemy dzielnym strażakom- Ochotnicza Straż Pożarna w Radzyminie.