STOP Huggy Wuggy

STOP Huggy Wuggy

STOP Huggy Wuggy

Huggy Wuggy (wym.: hagi łagi) to duża, niebieska pluszowa postać. Ma miękkie niebieskie futerko i ubrana jest w jasnoniebieską muszkę. Jej elementem charakterystycznym jest „uśmiech” składający się z ostrych kłów.

Huggy Wuggy jest postacią z gry wideo typu survival horror. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 16 roku życia. Akcja gry toczy się w opuszczonej fabryce zabawek. Upiorne zabawki polują na gracza, którego chcą za wszelką cenę przytulić. Jednak nie jest to przyjazny uścisk. Rozgrywka zmienia się w walkę o przeżycie. Jeśli dobrze się nie ukryjesz podczas gry to w konsekwencji Huggy Wuggy „przytuli cię tak, że razem wydacie ostatni oddech”.

Huggy Wuggy jest inspiracją do tworzenia innych treści, filmików czy piosenek i zamieszczania ich w Internecie. Dzieci, które posiadają dostęp do Internetu, platformy YouTube nie będą miały problemu aby je odszukać. Filmiki dostępne są również na platformie Robblox.

Na zachodzie Europy m.in. w Wielkiej Brytanii dyrektorzy szkół wysłali ostrzeżenia dla rodziców przed dziecięcą fascynacją postacią Huggy Wuggy. Podobnie jak wcześniej w przypadku Squid Game, których konsekwencją były przejawy niebezpiecznych zabaw m.in. na placu zabaw. Dzieci zaczynają naśladować upiornego pluszaka, przytulając się mocno do ucha szepczą wulgaryzmy a w niektórych przypadkach grożą nawet morderczym uściskiem.

Niebezpieczna ekscytacja dzieci postacią Huggy Wuggy trafiła także do Polski. O braku świadomości wśród rodziców może świadczyć fakt kupowania przez rodziców niebieskich pluszaków, które dzieci noszą zawieszone na szyi a także innych gadżetów czy ubrań z jego wizerunkiem.

Coraz częściej można zauważyć niebezpieczną modę w środowisku dzieci na takiego rodzaju zainteresowania. Internet nie zawsze jest miejscem bezpiecznym dla Państwa pociech. Warto być czujnym i mieć pod kontrolą jakie treści są przyswajane przez dziecko.
W dzisiejszych czasach musimy być świadomi konsekwencji, jakie one za sobą niosą, ponieważ negatywne treści mogą powodować naśladownictwo agresywnych zachowań wśród dzieci, wpływać na ich psychikę a także szerzenie przemocy. Kontakt z takimi materiałami może zaburzać prawidłowy rozwój psychiczny dziecka i sprawiać, że poczucie bezpieczeństwa będzie kształtować się na niskim poziomie.

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content