Sadzenie drzew – Myszki

Sadzenie drzew – Myszki

Sadzenie drzew

Dnia 12 maja grupa Myszek wzięła udział w lekcji sadzenia drzew, zorganizowanej we współpracy z Zespołem Szkół Techniczno – Zawodowych w Radzyminie w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Tradycyjny sad”. Zajęcia przeprowadziła z nami pani Iwona Matusiewicz – nauczycielka biologii w ZSTZ oraz pan Grzegorz Rudnik. Przedszkolaki wraz z uczniami szkoły ( z których jeden okazał się być absolwentem naszego przedszkola) założyły mini sad złożony z pięciu czereśniowych drzewek. Myszki zobaczyły jak wygląda system korzeniowy, dowiedziały się jak należy sadzić drzewko oraz pomagały w ich sadzeniu. Wykazały się również wiedzą podczas rozmowy na temat wzrostu i budowy drzewa. Przedszkolaki dostały książeczki „W czereśniowym sadzie” z pięknym opowiadaniem i zadaniami do wykonania. Projekt realizowany będzie do jesieni. Grupa Myszek będzie doglądała sadu.

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content