"Projekt Oto Hałabała!"

Koordynatorami projektu są:
mgr Bożena Matera,
Marta Szulecka

• Projekt edukacyjny „ Oto Hałabała! Zna go Polska cała” powstał z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze chciałyśmy dzieci wprowadzić w świat przyrody , rozbudzić ich ciekawość przyrodniczą. Postać Hałabały doskonale się do tego nadaje , gdyż mieszka on w lesie i wszystkie przygody dzieją się w tym otoczeniu. Przygody te dzieją się w ciągu całego roku. Jest więc wiosna, lato, jesień zima. Krasnal może towarzyszyć dzieciom przez cały rok przedszkolny.
  • Drugim ważnym celem powstania programu było zainteresowanie dzieci literaturą dziecięcą , tą dawną , książeczką wypożyczoną w bibliotece.
  • Książeczka napisana jest rymującym się tekstem co też sprawia , że dzieci słuchają jej z zaciekawieniem.
  • Program stworzy więc możliwość osłuchania dzieci z tekstem zawierającym słownictwo , które obecnie jest rzadko używane, więc wzbogacą swój słownik.
  • Chcemy dzieciom przybliżyć również postać Lucyny Krzemienieckiej , znakomitej pisarki dla dzieci, która wydaje się w dzisiejszym świecie trochę zapomniana.

Hałabała Zajączki na marzec 2022

Oto Hałabała ,zna go Polska cała” grupa Zajączki wykonała zadanie marcowe .

Hałabała Zajączki na luty 2022

Zadanie na luty – Dzieci posłuchały opowiadania o szpaku, posłuchały wypowiedzi gdzie mieszkają malutkie szpaki , oraz wykonały pracę plastyczną.

Hałabała Zajączki na styczeń 2022

Zadanie styczniowe w Przedszkolu nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie „Jak się krasnal z borsukiem na spacer wybierali
Dzieci wysłuchały opowiadania, obejrzały książeczki o zwierzętach aktywnych nocą , oraz wykonali pracę plastyczną.

Hałabała Zajączki na grudzień 2021

Co to jest szczęście?