Olimpiada sportowa

W poniedziałek 23.09.2019r w naszym przedszkolu odbyła się II mini olimpiada sportowa, w której wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Celem imprezy było rozwijanie sprawności ruchowej, promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa. Wszystkie grupy przygotowały transparenty z nazwami swoich grup i bojowe okrzyki. Tuż po śniadaniu przedszkolacy zebrali się na placu na oficjalnym rozpoczęciu igrzysk. Został zapalony znicz olimpijski, odśpiewany hymn przedszkolny oraz uroczyste wciągnięcie flagi przedszkolnej na maszt.

Wszystkie przygotowania miały na celu rozgrzanie uczestników do przyjacielskiego współzawodnictwa. Wszystkie konkurencje zostały do psychofizycznych możliwości dzieci.

Ideą zawodów było pokonywanie własnych słabości, niepewność i jednocześnie odniesienie sukcesu sportowego i osobistego. Dla każdego z tych dzieci nawet najmniejszy odniesiony sukces był życiowym osiągnięciem. Wszystkie grupy za wniesiony wysiłek, zaangażowanie i wytrwałość otrzymały puchary.