wiosna-grupa-3
wiosna-grupa-7
wiosna-grupa-8
zima-grupa-9

Przedszkole z uśmiechem :-)

Chcemy „dawać dzieciom korzenie i skrzydła”, dążymy aby nasze przedszkole było placówką otwartą dla wszystkich. Dbamy by proces edukacyjny był ukierunkowany na wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, pamiętając o tym jak ważna jest przyjazna atmosfera i wzajemne zaufanie.

Posiadamy w pełni wykwalifikowaną ale wciąż doskonalącą się kadrę pedagogiczną, podmiotowo traktującą każde dziecko.

Nauczyciele i specjaliści prowadzą bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne oraz terapeutyczne , stosując nowoczesne metody i formy pracy. Dzieci mogą rozwijać się stosownie do potrzeb i możliwości a dzięki metodom aktywizującym same uczą się radzić sobie z problemami i sytuacjami trudnymi. Zatrudniamy ludzi, którzy z pasją   i  poświęceniem starają się wesprzeć dzieci w ich rozwoju.

Jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami i bardzo ją sobie cenimy.  Odbywa się ona na wielu płaszczyznach, podobnie jak współpraca z instytucjami i środowiskiem lokalnym.

Oferta edukacyjna koreluje z potrzebami i możliwościami wychowanków wyzwalając ich potencjał twórczy. Talenty naszych przedszkolaków promujemy w środowisku lokalnym w kraju i za granicą. Posiadamy wiele placówek partnerskich w Polsce a w szczególności w Europie. Od wielu lat uczestniczymy w europejskim programie e-Twinning.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi włączamy w każdą uroczystość, imprezę aby mogły zaprezentować swoje talenty i mocne strony przed społecznością przedszkola oraz swoimi bliskimi.

Z naszymi podopiecznymi oprócz nauczycieli wychowania przedszkolnego pracują również:

logopeda, psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki dogoterapeuta oraz pedagodzy specjalni.

Udzielamy pomocy psychologiczno – pedagogicznej, prowadzimy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, oddziały ogólnodostępne z edukacją włączającą. Zajęcia dodatkowe bezpłatne:

j. angielskiego, rytmika, religia, koła zainteresowań a także opcjonalnie              j. hiszpański.

Zajęcia dodatkowo płatne realizowane przez firmy zewnętrzne na terenie przedszkola:

Karate, akrobatyka, tańce, piłka nożna, gimnastyka korekcyjna.

Przedszkole nr 2 to placówka o ogromnych tradycjach założona w roku 1979             z pierwszą siedzibą przy ul.Konstytucji 3 Maja 28 w Radzyminie.

Przedszkole nr 2  w Radzyminie jest placówką dynamicznie rozwijającą się, innowacyjną i nowoczesną pomimo, że  istnieje już 40 lat. Na swoim kącie mamy niezliczoną liczbę osiągnięć oraz rzeszę absolwentów, którzy niejednokrotnie powierzają nam swoje dzieci. Realizujemy podstawę wychowania przedszkolnego, różnorodne programy również autorskie oraz podejmujemy szereg działań wychodzących ponad standardy. Nie boimy się wyzwań. Prowadzimy działalność kulturalno – oświatową, krajoznawczą oraz charytatywną. Realizujemy edukację dla bezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni, matematyczną, edukację muzyczną, teatralną, muzealną, leśną, ekologiczną, zdrowotną, preorientację zawodową i wiele innych. Nowością są zajęcia z kodowania.  Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole diagnozując ich gotowość. Obserwujemy wysokie wyniki w badaniu losów absolwentów.

Od września 2016r. przedszkole mieści się w nowej lokalizacji, w pięknym, bogato wyposażonym i bardzo funkcjonalnym budynku z tarasem, rozległym ogrodem i placami zabaw a nawet górką saneczkową. W przygotowaniu ścieżka sensoryczna, ogródek upraw i sad. Budynek jest monitorowany, wyposażony w alarm, kontrolę dostępu (magnetyczne karty wejściowe dla rodziców oraz videofony.  Posiada duży i bezpieczny parking. Każda z sal dydaktycznych,  gabinety specjalistów oraz sala gimnastyczna są bogato wyposażone w sprzęt specjalistyczny, pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu. Pracujemy również z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Okolica przedszkola jest malownicza bez zgiełku, hałasu i smogu. Otoczenie lasów, łąk i pól sprzyja poznawaniu i obserwacji przyrody.           W sąsiedztwie znajdują się dwie stadniny konne  z którymi współpracujemy.

Przedszkole posiada dziewięć oddziałów ogólnodostępnych do których uczęszczają dzieci od 2,5 do 6 – lat.

Przedszkole czynne jest od 6.00 do 18.30 od poniedziałku do piątku.

Rozkład dnia dostosowany do potrzeb rozwojowych dziecka.

Dla dzieci nowoprzyjętych organizujemy zajęcia adaptacyjne.

Dzieci są żywione zgodnie z obowiązującymi normami żywieniowymi. Serwujemy trzy posiłki dziennie - śniadanie, obiad, podwieczorek. Jadłospisy uwzględniają wszelkie rodzaje diet żywieniowych i wyznaniowych. Korzystamy z porad dietetyka.

Posiadamy dogodny system płatności elektronicznej oraz szybkiego kontaktu z rodzicami 4parents, profil na portalu społecznościowym facebook oraz stronę www.

Przedszkolu zostały nadane ogólnopolskie certyfikaty:

„Przedszkole z tradycjami”

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

„Pocztówkowe Przedszkole”

„Przedszkole młodych patriotów”

The aim of our pre-school is to create a warm atmosphere where children can develop their abilities . We offer a friendly play-based environment for preschool aged children. Our building is new , safe and spacious. The indoor and outdoor areas are well equipped, interesting and attractive.

In our pre-school we realize educational projects, pedagogical innovations as well as a number of other activities, ex: eTwinning – which promotes school collaboration in Europe through the use of Information and Communication Technologies.

Our kindergarten conducts classes with a psychologist, special educator as well as sensory integration and hand therapy.

Our kindergarten is a best choice, because we value the good of the children above all.