Morskie opowieści

Nasze przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż dookoła świata w towarzystwie doświadczonego żeglarza- kapitana Zbigniewa Rutkowskiego. Opowieści naszego gościa przeniosły nas do świata morskich stworzeń, które towarzyszyły załodze jachtów podczas wielu wypraw po morzach i oceanach. Przedszkolaki poszerzyły swoja wiedzę na temat życia ich rówieśników w różnych krajach. Poznały standardowe wyposażenie łodzi, przymierzały kamizelki ratunkowe, zakładały szelki asekuracyjne, słuchały szant. Obejrzały film opowiadający o wyprawach żeglarskich naszego gościa do wielu – mało znanych- miejsc na różnych kontynentach świata. Uwieńczeniem tego spotkania – dla wszystkich grup -było pamiątkowe zdjęcie. Dzieci otrzymały również dyplomy – będą nam przypominały o „morskich opowieściach”.