„Baj i bajkoludki”. – teatrzyk

„Baj i bajkoludki”. – teatrzyk

„Baj i bajkoludki”. – teatrzyk

W naszym przedszkolu gościliśmy w kwietniu teatrzyk . Aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Baj i bajkoludki”. Młodym widzom przybliżono osoby pracujące w teatrze oraz ich role. Poznaliśmy funkcje jakie pełni w teatrze sufler, akustyk, rekwizytor. Do aktywnego udziału w spektaklu zaangażowano kilkoro przedszkolaków. Kolejno przedstawiono różne formy teatru. Wiersz Juliana Tuwima „ Lokomotywa”- występ aktorów z udziałem dzieci, „Rzepka”- przedstawiona za pomocą teatru pantomimy. Następnie zaprezentowano formę baletu do utworu „Laleczka z saskiej porcelany”. Kolejnym utworem zaprezentowanym na naszej scenie była „Legenda o Panu Twardowskim” przedstawiona z pomocą kukiełek. Na koniec aktorzy zaprezentowali utwór J. Tuwima „Ptasie radio” w formie musicalu.

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content